Poniedziałek 20. 08. 2018 – św. Bernarda, opata i dra K.
18. 00     Za ++ rodz. Anielę i Feliksa Mądzelewskich, za ++ chrześniaka Leona i szwagra Edwarda oraz w pewnej intencji

Wtorek 21. 08. 2018 – św. Piusa X, pap.
18. 00     Za + Alfreda Langosz, + brata Klaudiusza, za ++ Alojzego i Jadwigę Słowik oraz pokr.

Środa 22. 08. 2018 – NMP Królowej
18. 00     Dz. błag. do B.Op. MBNP z podz. za łaski w int. Moniki i Jacka Czok z ok. 5 r. ślubu i za całą rodzinę

Czwartek 23. 08. 2018 – św. Róży z Limy, dz.
8. 30     Różaniec za młode pokolenie

9. 00     Za + Mieczysława Sebastian, syna Krzysztofa, + córkę Elżbietę, za ++ rodz., teściów, dwóch braci, dwie siostry, trzech szwagrów, szwagierkę, pokr. i d.op.

Piątek 24. 08. 2018 – św. Bartłomieja Apostoła
18. 00     Za ++ Jadwigę i Konrada Okos, ++ rodziców i za ++ z rodz. Orlik – Okos, pokr. i d.op.

Sobota 25. 08. 2018 - św. Ludwika
15. 00     Ślub: Damian Graczyk i Alina Stelmach

18. 00     PIERWSZA MSZA ŚW. NIEDZIELNA – INTENCJA ZBIORCZA
- Za + Eugeniusza Gruca w 2 r. śm., za ++ rodz., rodzeństwo, teściów, pokr., dusze czyśćcowe i za dusze, które znikąd nie mają ratunku
- Za + ojca Jerzego Zmarzły w rocznicę śm., za + żonę Gertrudę i za ++ z rodz. Pasoń – Wieczorek
- W pew. int. z ok. urodzin

Niedziela 26. 08. 2018 – NMP Częstochowskiej
8. 00     Za ++ rodz. Hermana i Agnieszkę Dittrych, ich synów, córki, zięciów, synowe, za ++ krewnych i d.op.

- Dz. błag. do B.Op. MBNP z podz. za łaski w int. Anny Kunickiej z ok. 95 r. ur., za córkę i wnuki oraz w int. całej rodziny
- Za + męża Jana Matuszek, za jego rodz. Pawła i Teodozję, za ++ rodz. Franciszkę i Franciszka Nolepa, za ich dzieci Franciszka, Alfreda i Teresę oraz za + ojca Jana Bieleckiego

16. 30     Za + Gerharda Joszko z ok. urodzin

1. Bóg zapłać za piękne kwiaty ofiarowane do kościoła

2. W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne: św. Bernarda (poniedziałek), św. Piusa X, (wtorek), NMP Królowej (środa), św. Bartłomieja Apostoła (piątek)

3. W przyszłą niedzielę (26 VIII) uroczystość NMP Częstochowskiej

4. Przyszła comiesięczna kolekta parafialna na oświetlenie kościoła

5. Nasza Rada Parafialna na utrzymanie naszego cmentarza parafialnego, ze sprzedaży cegiełek pozyskała 6 880 PLN. Tym wszystkim, którzy zakupili „cegiełki” składam serdeczne Bóg zapłać

6. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu przy ulicy Kośnego 55 zachęca wzorem lat ubiegłych mieszkańców Opola a także mieszkańców naszej dzielnicy do oddawania krwi - która jest bezcennym darem dla chorych i cierpiących. Zachęcam także ludzi zdrowych do zaangażowania się w tę szlachetną inicjatywę często ratującą zdrowie i życie innych ludzi. Szczegółowe informacje znajdują się w gablotce parafialnej

7. Zaprasza się kibiców w niedzielę 19 sierpnia o godz. 17.00 na pierwszy w tym sezonie mecz piłkarski pomiędzy Groszmalem a Polonią Prószków. Wstęp bezpłatny

Pielgrzymka

W dniach 27-29 sierpnia bieżącego roku organizowana jest trzydniowa pielgrzymka parafialna z miejscem docelowym Święta Lipka. Pierwszego dnia poprzez Ciechocinek, gdzie na moment możemy powdychać jod z tężni i zjeść posiłek, udamy się do Torunia, gdzie będziemy zwiedzać m.in. Starówkę. Także w Toruniu udamy się na nocleg. Drugiego dnia udamy się do Stoczka Klasztornego do Sanktuarium Matki Boskiej Pokoju, gdzie był więziony Prymas Polski Kardynał Stefan Wyszyński, a stamtąd do Świętej Lipki do Bazyliki pw. Nawiedzenia NMP, gdzie m.in. będziemy mogli wysłuchać koncertu organowego. W Świętej Lipce zaplanowany jest drugi nocleg. Trzeciego dnia po uczestnictwie we Mszy Świętej udamy się w drogę powrotną do Opola.

Informacyjnie podam, że w Toruniu w Domu Pielgrzyma nocleg wraz ze śniadaniem kosztuje 65 złotych, natomiast w Świętej Lipce nocleg ze śniadaniem kosztuje 51 złotych. Koszt przejazdu będzie ustalony w tym tygodniu. Pozostało tylko pięć wolnych miejsc.