Poniedziałek 13. 08. 2018 – św. męczenników Poncjana, pap. i Hipolita – MB Fatimskiej
7. 00     Do MBF za Czcicieli, Ofiarodawców Mszy św., za Chorych i Dobrodziejów naszego Kościoła

18. 00     Za + Zygmunta Kurpierz w 10 r. śm., za ++ rodz., + brata Erwina, ++ dziadków, wuja Teodora, Florentynę, Marię Laska, + teścia Jana, pokr. i d.op.

20. 00     NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOSKIEJ FATIMSKIEJ Z CZYTANIEM PRÓŚB I ZALECEK

Wtorek 14. 08. 2018 – św. Maksymiliana Marii Kolbego, m.
18. 00     Za ++ z rodz. Blauth - Zgadzaj i za + Johana Świerc w 30 dz. po śm.

Środa 15. 08. 2018 – Wniebowzięcie NMP - Uroczystość
- Za + męża Gerharda Kurpiers, jego ++ braci, ++ rodziców, teściów, siostry, braci oraz ++ z pokr.
- W int. wszystkich niewiast przez wstawiennictwo MB Wniebowziętej

- Dz. bł. do B.Op. MB Wniebowziętej z podz. za łaski, z pr. o zdrowie i Boże błog. w int. Joanny i Marka Kondziela w I r. ślubu, za rodziców i rodzeństwo
- Za + Mateusza Gobel w rocznicę śm. 16. 00     Nieszpory do MB Wniebowziętej

16. 30     Dz. błag. do B.Op. MB Wniebowziętej z podz. za łaski, z pr. o zdrowie i Boże błog. w int. Joanny Wąchała z ok. 55 r. ur., za męża Romka, za Honoratę i za Marcina z ok. urodzin

Czwartek 16. 08. 2018 – św. Stefana Węgierskiego
8. 30     Różaniec za młode pokolenie

9. 00     Dz. błag. z podz. za otrzymane łaski z int. rodziny Poskart

- Za + Annę Sojka w 30 dz. po śm., za + mamę Edeltrudę Pawęska w 5 r. śm.
- Za + matkę Różę Marcinek, za ++ rodziców Warwas, zięcia Ditra Piechota, braci i pokr. z obu stron

Piątek 17. 08. 2018 – św. Jacka, kapłana
7. 00     Za ++ Elżbietę i Viktora Broll, syna Józefa i za ++ z pokr.

18. 00     Za + Agnieszkę Ocik, męża Józefa, dwóch synów, córkę, zięcia, wnuka Marka, za ++ z rodz. Ocik – Kroll – Świerc, pokr. i d.op.

Sobota 18. 08. 2018
7. 00     Za ++ Konrada i Marię Smandzik, za + Oswalda Smandzik, za ++ z rodz. Kowol, i za Karola Matysek, pokr. oraz d.op.

18. 00     PIERWSZA MSZA ŚW. NIEDZIELNA – INTENCJA ZBIORCZA
- Dz. błag. do B.Op. MBNP z podz. za odebrane łaski, z pr. o dalsze zdrowie i Boże błog. w int. Karoliny i Michała z ok. I r. ślubu, za całą rodzinę i w int. Bartusia
- Dz. błag. do B.Op. MB Wniebowziętej z podz. za łaski, z pr. o zdrowie i Boże błog. w pew. int. z ok. urodzin, za męża i synów z rodzinami
- Do św. Anioła Stróża za roczne dziecko Roberta Glazik, za rodziców, dziadków i chrzestnych
- Za + matkę Hildegardę Zając w I r. śm., za ojca Konrada, brata Józefa, za ++ dziadków Zając Fornol, pokr. i d.op.
- Za + Edetrautę Hoppe w 2 r. śm., za męża Ernesta Hoppe oraz za ++ z rodz. z obu stron
- Za ++ rodz. Agnieszkę i Tomasza Gajda, męża Tadeusza Trzcionkowskiego, córkę Ewę, za ++ z rodz. i pokr.
- Za + brata Huberta Faszinka w rocznicę śm., za ++ z rodz. i pokr.
- Za + męża Franciszka Świtała, za + Henryka Świtała, za + Józefa Mleczek, za Marię Czernecką, za Romana Czarnecki, za + Zuzannę Lechowicz i d.op.
- Za + męża Gintera Jaguś, ++ rodziców, teściów, + siostrę Urszulę, szwagra Alfonsa i d.op.
- Za ++ rodz. Elfrydę i Henryka Dąbrowa, za ++ dziadków Dąbrowa – Świerc i d.op.

Niedziela 19. 08. 2018 – XX Niedziela Zwykła
8. 00     Za ++ rodz. Klarę i Bernarda Kulik, córkę, dwóch synów, zięciów i za ++ z rodz. Grüner

10. 30     Dz. błag. do B.Op. MBNP z podz. za łaski w int. rodz. Wieszala i za córki z rodzinami

- Za + męża Eryka Sas, jego ++ rodziców, braci, teściów i pokr.
- Za + Stefanię Vincenz, za ++ teściów, za ++ z rodz. i pokr.

1. Bóg zapłać za piękne kwiaty ofiarowane do kościoła

2. W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne: św. Maksymiliana Marii Kolbego (wtorek), Uroczystość WNIEBOWZIĘCIA NMP (środa) oraz uroczystość św. Jacka, głównego patrona metropolii górnośląskiej (piątek)

3. W poniedziałek 13- tego wspomnienie MB Fatimskiej. Zapraszam na uroczyste Nabożeństwo Fatimskie na godz. 20.00

4. Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest świętem nakazanym przez Kościół - a więc powinniśmy uczestniczyć we Mszy św. W tym dniu błogosławieństwo ziół i kwiatów na każdej Mszy św.

5. W uroczystość Wniebowzięcia NMP kolekta jest wyznaczona na Wydział Teologiczny w Opolu

6. Na Górze św. Anny od piątku do niedzieli (17-19) uroczystości Wniebowzięcia NMP z Obchodami kalwaryjskimi

7. Obchody ku czci św. Jacka w Sanktuarium w Kamieniu Śląskim odbędą się w sobotę i niedzielę (11-12 sierpnia)

Pielgrzymka

W dniach 27-29 sierpnia bieżącego roku organizowana jest trzydniowa pielgrzymka parafialna z miejscem docelowym Święta Lipka. Pierwszego dnia poprzez Ciechocinek, gdzie na moment możemy powdychać jod z tężni i zjeść posiłek, udamy się do Torunia, gdzie będziemy zwiedzać m.in. Starówkę. Także w Toruniu udamy się na nocleg. Drugiego dnia udamy się do Stoczka Klasztornego do Sanktuarium Matki Boskiej Pokoju, gdzie był więziony Prymas Polski Kardynał Stefan Wyszyński, a stamtąd do Świętej Lipki do Bazyliki pw. Nawiedzenia NMP, gdzie m.in. będziemy mogli wysłuchać koncertu organowego. W Świętej Lipce zaplanowany jest drugi nocleg. Trzeciego dnia po uczestnictwie we Mszy Świętej udamy się w drogę powrotną do Opola.

Informacyjnie podam, że w Toruniu w Domu Pielgrzyma nocleg wraz ze śniadaniem kosztuje 65 złotych, natomiast w Świętej Lipce nocleg ze śniadaniem kosztuje 51 złotych. Koszt przejazdu będzie ustalony w tym tygodniu.