Poniedziałek 1. 07. 2013 – św. Ottona, bpa
7. 00     Za + Ryszarda Ludynia – od rodziny Prytów

Wtorek 2. 07. 2013
18. 00     Za ++ Ritę i Waltera Sommer, za + zięcia i za ++ z rodzin Stotko – Linkert – Panek – Świerc oraz d. op.

Środa 3. 07. 2013 – św. Tomasza Apostoła, święto
7. 00     Za + Krystynę Woszek w 9 miesiąc po śmierci
18. 00     Za ++ rodziców Józefa i Elżbietę Woszek, ++ z rodzin Woszek – Serwotka oraz d. op.

Czwartek 4. 07. 2013 – św. Elżbiety Portugalskiej – I czw. m-ca
8. 30     Różaniec w int. młodego pokolenia
9. 00     Do Chrystusa Najwyższego Kapłana o nowe powołania kapłański i zakonne

Piątek 5. 07. 2013 – św. Marii Goretti, dz. i m. – I pt m-ca
7. 00     Do NSPJ w int. Czcicieli, Ofiarodawców, za naszych Chorych i za Dobrodziejów naszego kościoła
18. 00     Za + matkę Annę Świerc w 25 r. śm., za męża Jana, syna Ludwika, synową i za ++ z rodz. Świerc – Ocik – Marszołek oraz d. op

Sobota 6. 07. 2013 – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz. – I sob. m-ca
- Do Niepokalanego Serca NMP w int. Czcicieli i Ofiarodawców
- Za + matkę Annę Dittrych z ok. ur., za + ojca Józefa, za pokr. i d. op.
15. 00     Dz. błag. do B.Op. MBNP z podz. za łaski, z pr. o zdrowie i Boże błog. w int. Teresy i Kazimierza z ok. 40 rocznicy ślubu oraz w int. dzieci z pr. o potrzebne łaski
18.00     Pierwsza Msza niedzielna – intencja zbiorcza
- Dz. błag. do B.Op. MBNP z podz. za łaski, z pr. o zdrowie i Boże błog. w int. Marii Jungmann z ok. 75 r. ur. i za męża Jana
- Za + Joachima Lisowski, ++ rodz., teściów oraz za ++ z pokr.
- Za ++ Jana i Annę Świerc, syna, synową i za ++ z rodz. Marszolek
- Za + Ritę Niemann w 30 dz. po śm.

Niedziela 7. 07. 2013 – XIV Niedziela Zwykła
8. 00     Dz. błag. w int. Ingrydy i Ryszrda Broj z ok. 35 r. ślubu oraz za synów z rodzinami z pr. o Boże błog.
10. 30     Za + Antoniego Kostka w 3 r. śm. i za ++ z rodzin Josek – Kostka, za pokr. i dusze czyśćcowe
16. 30     Do św. Anioła Stróża za roczne dziecko Hannę Spodymek, za rodziców, dziadków i chrzestnych

1. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej Parafii i za kolektę z uroczystości św. Apostołów Piotra i Pawła na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. „świętopietrze”

2. W ostatnią niedzielę na utrzymanie naszego cmentarza parafialnego wpłynęło na wszystkich Mszach św. 1.450 PLN

3. Przeżywamy pierwszy tydzień miesiąca (pierwszy czwartek, piątek i sobotę)

4. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00

5. W sobotę i w niedzielę na Górze św. Anny Pielgrzymka Dzieci

6. W niedzielę kolekta wyznaczona na potrzeby Kurii i innych instytucji diecezjalnych

7. W zakrystii można w dalszym ciągu nabywać ”Drogi do Nieba”

8. Zachęcam do kupna prasy katolickiej

KOMUNIKAT

Dnia 9 czerwca 2013 roku odbyło się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej, na którym ustalono zasady pozyskiwania funduszy – środków na koszty wywozu śmieci i bieżące utrzymanie cmentarza.

Szacunkowy roczny koszt utrzymania cmentarza :
OPŁATA ŚMIECIOWA     - ok. 9.000 zł.
ZUŻYCIE WODY     - ok. 3.000 zł.
PRĄD     - ok. 1.000 zł.
ŁĄCZNIE DAJE TO KOSZT OK. 13 000 ZŁOTYCH NA ROK

Po przeanalizowaniu wszystkich możliwości sposobu pozyskiwania funduszy, ustalono co następuje :

I . Wprowadza się opłatę roczną 10 zł. za jeden grób. Opłata ta będzie pobierana w formie „CEGIEŁEK”, które będą rozprowadzane w niedziele 23 i 30 czerwca oraz 7 lipca po każdej Mszy św. z tyłu kościoła. Istnieje też możliwość nabycia „cegiełek” w zakrystii po każdej Mszy św. w tygodniu.

II. Wprowadza się opłatę pochówkową – pogrzebową na utrzymanie cmentarza w kwocie 300 zł. Opłata ta zostanie pobierana w trakcie załatwiania formalności pogrzebowych u Pana Józefa Okos – administratora cmentarza i jest opłatą dożywotnią.

W celu obsługi pozyskanych środków zostanie utworzone konto bankowe, z którego będą realizowane bieżące opłaty związane z utrzymaniem naszego cmentarza parafialnego.

Wersja do druku - Informator Przód     Informator Tył