Poniedziałek 24. 06. 2013 – Narodzenie św. Jana Chrzciciela - Uroczystość
7. 00     Dz. błag. do B.Op. MBNP z podz. za łaski, z pr. o zdrowie i Boże błog. w int. Marii Wójciak z ok. 80 r. ur., za dzieci, wnuki i prawnuki
18. 00     Za ++ rodziców Wiktora i Apolonię Okos, ++ dziadków,++ z pokr. Okos –Piechota

Wtorek 25. 06. 2013
7. 00     Za ++ Marię i Franciszka Dżugała, za ich rodziców, rodzeństwo i ++ z pokr. oraz d. op.
18. 00     Za + Marię Golec w 4 r. śm., za + męża Maksymiliana i syna Huberta w dniu urodzin

Środa 26. 06. 2013 – św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana
7. 00     Za + męża Feliksa Mika, jego rodziców, teściów Nowak, jego dwie siostry, dwóch szwagrów, pokr. i d. op.
18. 00     Za ++ rodziców Klarę i Pawła Morciniec, ++ dwóch synów i ++ z rodz. Morciniec

Czwartek 27. 06. 2013 – św. Cyryla Aleksandryjskiego, bpa i dra K.
8. 30     Różaniec w int. młodego pokolenia
9. 00     Za + Herberta Nowak w 12 r. śm., za ++ z rodziny Nowak - Sowada

Piątek 28. 06. 2013 – św. Ireneusza, bpa i m. – Zakończenie Roku Szkolnego
16. 00     Okazja do spowiedzi św. dla dzieci ze szkół podstawowych
17. 00     Okazja do spowiedzi dla młodzieży z gimnazjum i ze szkół średnich – ponadgimnazjalnych
18. 00     MSZA SZKOLNA I MŁODZIEŻOWA
- Za + Alojzego Miemiec i za ++ z rodziny Krokus – Miemiec
- Z okazji zakończenia Roku Szkolnego w int. uczniów, nauczycieli, za rodziców i pedagogów z podziękowaniem Panu Bogu za kolejny rok nauki i edukacji

Sobota 29. 06. 2013 – św. Apostołów Piotra i Pawła - Uroczystość
7. 00     Za + Artura Jasińskiego - od Artura i Urszuli Jasińskich z Mogilna
9. 00     Za + Stanisława Kurpierz, jego ++ rodziców, rodzeństwo, teściów i d. op.
17. 00     Okazja do spowiedzi św.
18.00     Pierwsza Msza niedzielna – intencja zbiorcza
- Za + Joachima Wiench w 15 r. śm., + brata Jerzego i ++ z rodzin Okos – Wiench – Kaczmarczyk – Dziuba – Szywalski i d. op.
- Za + Stanisława Zasadni w I r. śm.
- Do św. Anioła Stróża za roczne dziecko Alana Bogusz, za rodziców, chrzestnych i dziadków

Niedziela 30. 06. 2013 – XIII Niedziela Zwykła
8. 00     Dz. błag. w int. Piotra Franczok z ok. 55 r. ur., za żonę Romanę i w int. całej rodziny oraz za rodziców prosząc o zdrowie, pomyślność i wszelkie Boże błog.
10. 30     Dz. błag do B. Op. MBNP. z podz. za odebrane łaski w int. Małgorzaty i Andrzeja Skorupa z ok. 20 r. ślubu, za synów i w int. całej rodziny
16. 00     Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa
16. 30     Za ++ Apolonię i Piotra Czech oraz za ++ z rodz. i pokr.

1. Do puszek przed kościołem na Wydział Teologiczny w Opolu wpłynęło tydzień temu 403 zł i 93 gr.

2. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Parafii

3. W poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

4. W piątek 41 rocznica ustanowienia Diecezji Opolskiej

5. W piątek także zakończenia Roku Szkolnego i Katechetycznego. Zapraszam dzieci i młodzież do korzystania z sakramentu pokuty i do uczestnictwa we Mszy św.

6. W sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. „świętopietrze”

7. W sobotę i niedzielę na Górze św. Anny Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców

8. W zakrystii można w dalszym ciągu nabywać ”Drogi do Nieba”

9. Zaprasza się kibiców w niedzielę 23 czerwca o godz. 17.00 na mecz pomiędzy Groszmalem a Victorią Chróścice

10. LKS Groszmal zaprasza mieszkańców w dniach 29-30 czerwca na festyn rekreacyjno-sportowy. Szczegóły na plakatach

11. Zachęcam do kupna prasy katolickiej

KOMUNIKAT

Dnia 9 czerwca 2013 roku odbyło się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej, na którym ustalono zasady pozyskiwania funduszy – środków na koszty wywozu śmieci i bieżące utrzymanie cmentarza.

Szacunkowy roczny koszt utrzymania cmentarza :
OPŁATA ŚMIECIOWA     - ok. 9.000 zł.
ZUŻYCIE WODY     - ok. 3.000 zł.
PRĄD     - ok. 1.000 zł.
ŁĄCZNIE DAJE TO KOSZT OK. 13 000 ZŁOTYCH NA ROK

Po przeanalizowaniu wszystkich możliwości sposobu pozyskiwania funduszy, ustalono co następuje :

I . Wprowadza się opłatę roczną 10 zł. za jeden grób. Opłata ta będzie pobierana w formie „CEGIEŁEK”, które będą rozprowadzane w niedziele 23 i 30 czerwca oraz 7 lipca po każdej Mszy św. z tyłu kościoła. Istnieje też możliwość nabycia „cegiełek” w zakrystii po każdej Mszy św. w tygodniu.

II. Wprowadza się opłatę pochówkową – pogrzebową na utrzymanie cmentarza w kwocie 300 zł. Opłata ta zostanie pobierana w trakcie załatwiania formalności pogrzebowych u Pana Józefa Okos – administratora cmentarza

W celu obsługi pozyskanych środków zostanie utworzone konto bankowe, z którego będą realizowane bieżące opłaty związane z utrzymaniem naszego cmentarza parafialnego.

Wersja do druku - Informator Przód     Informator Tył